IHLP2020CZER2R2M01 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP2020CZER2R2M01
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP2020CZ
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 5.8A; resistance: 29.2mR; dimensions: 5,18x5,49x3mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 5,8A
Resistance: 29,2mOhm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP2020CZER2R2M01 Case style: Rys.IHLP2020CZ
External warehouse:
6486 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
2000
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
18000 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 5,8A
Resistance: 29,2mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5.18x5.49x3mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C