IHLP2020CZER2R2M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP2020CZER2R2M11
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP2020CZ
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 8.5A; resistance: 25mR; dimensions: 5,18x5,49x3mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 8,5A
Resistance: 0,025 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP2020CZER2R2M11 Case style: Rys.IHLP2020CZ
External warehouse:
4000 pcs.
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 8,5A
Resistance: 0,025 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5.18x5.49x3mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C