IHLP2020CZER4R7M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP2020CZER4R7M11
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP2020CZ
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 5.1A; resistance: 60mR; dimensions: 5,18x5,49x3mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 5,1A
Resistance: 0,06 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP2020CZER4R7M11 Case style: Rys.IHLP2020CZ
External warehouse:
22000 pcs.
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 5,1A
Resistance: 0,06 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5.18x5.49x3mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C