IHLP2525CZERR68M01 Vishay Power inductor
Symbol Micros:
D IHLP2525CZERR68M01
Case : Rys.IHLP2525CZ
SMD Power inductor; inductance: 0.68uH; 20%; current: 15.5A; resistance: 9.2mR; dimensions: 6,47x6,86x3mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | VISHAY |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 680nH |
| Current: | 15,5A |
| Resistance: | 0,0055 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 680nH |
| Current: | 15,5A |
| Resistance: | 0,0055 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 6.47x6.86x3mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols