IHLP4040DZER101M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP4040DZER101M11
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP4040DZ
SMD Power inductor; inductance: 100uH; 20%; current: 2.5A; resistance: 270mR; dimensions: 10,16x10,16x4mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 2,5A
Resistance: 0,27 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP4040DZER101M11 Case style: Rys.IHLP4040DZ
External warehouse:
500 pcs.
Quantity of pcs. 500+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
500
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: VISHAY
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 2,5A
Resistance: 0,27 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 10.16x10.16x4mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C