IHLP4040DZER4R7M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP4040DZER4R7M11
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP4040DZ
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 9.5A; resistance: 14.2mR; dimensions: 10,16x10,16x4mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 9,5A
Resistance: 14,2mOhm
Tolerance [%]: 20%
Item available on request
Mounting: SMD
Inductance: 4,7uH
Current: 9,5A
Resistance: 14,2mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 10.16x10.16x4mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C