IHLP4040DZER6R8M11 Vishay Power inductor
Symbol Micros:
D IHLP4040DZER6R8M11
Case : Rys.IHLP4040DZ
SMD Power inductor; inductance: 6.8uH; 20%; current: 9A; resistance: 19.3mR; dimensions: 10,16x10,16x4mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | VISHAY |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 6,8uH |
| Current: | 9A |
| Resistance: | 19,3mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 6,8uH |
| Current: | 9A |
| Resistance: | 19,3mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 10.16x10.16x4mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols