IHLP5050FDER2R2M5A Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP5050FDER2R2M5A
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP5050FD
SMD Power inductor; inductance: 2.2uH; 20%; current: 25.5A; resistance: 3.67mR; dimensions: 12,9x13,462x6,4mm; operating temperature: -55°C ~ 155°C
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 25,5A
Resistance: 3,67mOhm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP5050FDER2R2M5A Case style: Rys.IHLP5050FD
External warehouse:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 250+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
250
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 25,5A
Resistance: 3,67mOhm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 12,9x13,462x6,4mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 155°C