IHLP5050FDER3R3M01 Vishay Power inductor
Symbol Micros: D IHLP5050FDER3R3M01
Contractor Symbol:
Case : Rys.IHLP5050FD-01
SMD Power inductor; inductance: 3.3uH; 20%; current: 18A; resistance: 6.8mR; dimensions: 12,9x13,2x6,4mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 18A
Resistance: 0,0068 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Vishay Manufacturer part number: IHLP5050FDER3R3M01 Case style: Rys.IHLP5050FD-01
External warehouse:
250 pcs.
Quantity of pcs. 250+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
250
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 18A
Resistance: 0,0068 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 12.9x13.2x6,4mm
Operating temperature (range): -55°C ~ 125°C