Ferrite bead; 600R
Symbol Micros:
D LCBC-601
Case : Rys.LCBC
Ferrite bead; impedance: 600R; 1,8A; 0.1R; SMD1206; dimensions: 3.2x1.6x1.1mm; operating temperature: - 55°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Impedance @ 100MHz: | 600 Ohm |
| Current: | 1,8A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Dimensions: | 3.2x1.6x1.1mm |
| Manufacturer: | N/A |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Impedance @ 100MHz: | 600 Ohm |
| Current: | 1,8A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Dimensions: | 3.2x1.6x1.1mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols