NFM18PS105R0J3D Murata Anti-interference filter
Symbol Micros:
D NFM18PS105R0J3D
Case : Rys.NFM18PS
Filter: anti-interference: 1uF; 20%; 2A; 6.3VDC; SMD 0603; insulation resistance: 500MR; operating temperature: -55°C~105°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Current: | 2A |
| Capacitance: | 1uF |
| Tolerance: | 20% |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Operating voltage: | 6,3V |
| Current: | 2A |
| Capacitance: | 1uF |
| Tolerance: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols