P1169.333 Pulse Power inductor
Symbol Micros:
D P1169.333
Case : Rys.P1166
SMD Power inductor; inductance: 33uH; 20%; current: 2.2A; resistance: 79,7mR; dimensions: 12,24x12,24x4,5mm; operating temperature: -40°C ~ 130°C
Parameters
| Manufacturer: | Pulse |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 33uH |
| Current: | 2,20A |
| Resistance: | 0,0797 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: PULSE
Manufacturer part number: P1169.333NLT RoHS
Case style: Rys.P1166
In stock:
19 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 2+ | 5+ | 10+ | 19+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,3541 | 1,0908 | 0,8769 | 0,7758 | 0,7123 |
| Manufacturer: | Pulse |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 33uH |
| Current: | 2,20A |
| Resistance: | 0,0797 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12.24x12.24x4.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 130°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols