SDR0403-2R2ML Bourns Power inductor
Symbol Micros: D SDR0403-2R2ML
Contractor Symbol:
Case : Rys.SDR0403
SMD Power inductor; inductance: 2,2uH; 20%; current: 2,6A; resistance: 0.047R; dimensions: 4,5x4x3,2mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 2,6A
Resistance: 0,047 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0403-2R2ML Case style: Rys.SDR0403
External warehouse:
12000 pcs.
Quantity of pcs. 2000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
70000 pcs.
Add to comparison tool
Packaging:
2000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 2,6A
Resistance: 0,047 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 4.5x4x3.2mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C