SDR0604-2R2ML Bourns Power inductor
Symbol Micros: D SDR0604-2R2ML
Contractor Symbol:
Case : Rys.SDR0604
SMD Power inductor; inductance: 2,2uH; 20%; current: 2,8A; resistance: 0,06R; dimensions: 5,8x5,8x4,8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 2,8A
Resistance: 0,06 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0604-2R2ML RoHS Case style: Rys.SDR0604 Datasheet
In stock:
400 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 400+ 2000+
Add to comparison tool
Packaging:
400
Manufacturer: Bourns
Inductor type: Power
Mounting: SMD
Inductance: 2,2uH
Current: 2,8A
Resistance: 0,06 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5.8x5.8x4.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C