SDR0604-3R3ML Bourns Power inductor
Symbol Micros: D SDR0604-3R3ML
Contractor Symbol:
Case : Rys.SDR0604
SMD Power inductor; inductance: 3,3uH; 20%; current: 2A; resistance: 0,07R; dimensions: 5,8x5,8x4,8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 2A
Resistance: 0,07Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0604-3R3ML RoHS Case style: Rys.SDR0604 Datasheet
In stock:
365 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 400+ 2000+
Mounting: SMD
Inductance: 3,3uH
Current: 2A
Resistance: 0,07Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 5.8x5.8x4.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C