SDR0604-470KL Bourns Power inductor
Symbol Micros: D SDR0604-470KL
Contractor Symbol:
Case : Rys.SDR0604
SMD Power inductor; inductance: 47uH; 10%; current: 0,72A; resistance: 0,37R; dimensions: 5,8x5,8x4,8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 0,72A
Resistance: 0,37 Ohm
Tolerance [%]: 10%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0604-470KL RoHS Case style: Rys.SDR0604 Datasheet
In stock:
370 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 400+ 1600+
Add to comparison tool
Packaging:
400/1600
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0604-470KL Case style: Rys.SDR0604
External warehouse:
5600 pcs.
Quantity of pcs. 800+ (Please wait for the order confirmation)
400
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Mounting: SMD
Inductance: 47uH
Current: 0,72A
Resistance: 0,37 Ohm
Tolerance [%]: 10%
Dimensions: 5.8x5.8x4.8mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C