SDR0805-101KL Bourns Power inductor
Symbol Micros: D SDR0805-101KL
Contractor Symbol:
Case : Rys.SDR0805
SMD Power inductor; inductance: 100uH; 10%; current: 0,72A; resistance: 0,45R; dimensions: 7,8x7,8x5,3mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 0,72A
Resistance: 0,45 Ohm
Tolerance [%]: 10%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0805-101KL RoHS Case style: Rys.SDR0805 Datasheet
In stock:
1000 pcs.
Quantity of pcs. 3+ 20+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR0805-101KL Case style: Rys.SDR0805
External warehouse:
92000 pcs.
Quantity of pcs. 1000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
1000
Mounting: SMD
Inductance: 100uH
Current: 0,72A
Resistance: 0,45 Ohm
Tolerance [%]: 10%
Dimensions: 7.8x7.8x5.3mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C