SDR1005-150ML Bourns Power inductor
Symbol Micros: D SDR1005-150ML
Contractor Symbol:
Case : Rys.SDR1005
SMD Power inductor; inductance: 15uH; 20%; current: 2,5A; resistance: 0,06R; dimensions: 12,7x10x5mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C; equivalent: D DL22-15
Mounting: SMD
Inductance: 15uH
Current: 2,5A
Resistance: 0,06 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Manufacturer:: Bourns Manufacturer part number: SDR1005-150ML Case style: Rys.SDR1005
External warehouse:
3600 pcs.
Quantity of pcs. 600+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
600
Mounting: SMD
Inductance: 15uH
Current: 2,5A
Resistance: 0,06 Ohm
Tolerance [%]: 20%
Dimensions: 12.7x10x5mm
Operating temperature (range): -40°C ~ 125°C