SLF12555T-681MR43-PF TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SLF12555t-681m
Case : Rys.SLF12555t
SMD Power inductor; inductance: 1000uH; 20%; current: 0.73A; resistance; 0.76R; dimensions: 12,5x12,5x5,5mm operating temperature: -40°C ~ 105°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1000uH |
| Current: | 0,73A |
| Resistance: | 0,76Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 1000uH |
| Current: | 0,73A |
| Resistance: | 0,76Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12.5x12.5x5.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols