SLF7032T-471MR20-2PF TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SLF7032t-471mr20
Case : Rys.SLF7032T
SMD Power inductor; inductance: 470uH; 20%; current: 0,2A; resistance: 2.05R; dimensions: 7x7x3.2mm; operating temperature: -40°C ~ 105°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 470uH |
| Current: | 0,2A |
| Resistance: | 2,05Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 470uH |
| Current: | 0,2A |
| Resistance: | 2,05Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7x7x3.2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols