SRR0604-151KL Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SP064/0150.0
Case : Rys.SRR0604
SMD Power inductor; inductance: 150uH; 10%; current: 0.47A; resistance: 1R; dimensions: 6.5x6.5x4.8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 150uH |
| Current: | 0,47A |
| Resistance: | 1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRR0604-151KL
Case style: Rys.SRR0604
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2164 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 150uH |
| Current: | 0,47A |
| Resistance: | 1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Dimensions: | 6.5x6.5x4.8mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols