B82472G4472M000 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SP073/0004.7 TDK
Case : Rys.B82472G4
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 2.3A; resistance: 0.043R; dimensions; 7.3x7.3x3.5mm operating temperature: -55°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 2,3A |
| Resistance: | 0,043 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 2,3A |
| Resistance: | 0,043 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x7.3x3.5mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols