SMD Power inductor; 10uH
Symbol Micros:
D SP073/0010.0 EATON
Case : Rys.SP073 EATON
SMD Power inductor; inductance: 10uH; 20%; current: 2.08A; resistance: 0.0656R; dimensions: 7.6x7.6x3.55mm operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | EATON |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 2,08A |
| Resistance: | 0,0656Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: EATON BUSSMANN
Manufacturer part number: DR73-100-R
Case style: Rys.SP073 EATON
External warehouse:
1350 pcs.
| Quantity of pcs. | 1350+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,6739 |
| Manufacturer: | EATON |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 2,08A |
| Resistance: | 0,0656Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.6x7.6x3.55mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols