B82472G6333M000 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SP074/0033.0 TDK
Case : Rys.B82472G6
SMD Power inductor; inductance: 33uH; 20%; current: 1.15A; resistance: 0.15R; dimensions: 7.3x7.3x4.5mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C; equivalent: D SP074/0033.0
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 33uH |
| Current: | 1,15A |
| Resistance: | 0,15 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: EPCOS
Manufacturer part number: B82472G6333M000
Case style: Rys.B82472G6
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3631 |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 33uH |
| Current: | 1,15A |
| Resistance: | 0,15 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x7.3x4.5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols