SMD Power inductor; 100uH
Symbol Micros:
D SP074/0100.0
Case : Rys.SP074
SMD Power inductor; inductance: 100uH; 20%; current: 0.60A; resistance: 0.61R; dimensions: 7.3x7.3x4.5mm; equivalent: B82472G6104M000; D SP074/0100.0/0.9A
Parameters
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 100uH |
| Current: | 0,6A |
| Resistance: | 0,61 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: PASSIVE TECH
Manufacturer part number:
Case style: Rys.SP074
In stock:
50384 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3081 | 0,1491 | 0,1023 | 0,0908 | 0,0877 |
| Manufacturer: | N/A |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 100uH |
| Current: | 0,6A |
| Resistance: | 0,61 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 7.3x7.3x4.5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols