SRR1260-220M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SP125/0022.0/4A
Case : Rys.SRR1260
SMD Power inductor; inductance: 22uH; 20%; current: 4A; resistance: 0.043R; dimensions: 12.5x12.5x6mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 22uH |
| Current: | 4A |
| Resistance: | 0,043 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRR1260-220M RoHS
Case style: Rys.SRR1260
Datasheet
In stock:
385 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,9030 | 0,5691 | 0,4468 | 0,4068 | 0,3927 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRR1260-220M
Case style: Rys.SRR1260
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3927 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRR1260-220M
Case style: Rys.SRR1260
External warehouse:
13200 pcs.
| Quantity of pcs. | 600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4775 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 22uH |
| Current: | 4A |
| Resistance: | 0,043 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12.5x12.5x6mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols