B82477G4472M000 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D SP127/0004.7 TDK
Case : Rys.B82477
SMD Power inductor; inductance: 4.7uH; 20%; current: 6.8A; resistance: 0,0140R; dimensions: 12,8x12,8x8mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C; equivalent: D SP127/0004.7; SRF1280-4R7Y
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 6,8A |
| Resistance: | 14 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 6,8A |
| Resistance: | 14 mOhm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12.8x12.8x8mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols