SRF1280A-150M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SP127/0015.0 BRNS AUTO
Case : Rys.SRF1280A
SMD Power inductor; inductance: 15uH; 20%; current: 5.03A; resistance: 0.0333R; dimensions: 12,5x12,5x8mm; Automotive; AEC-Q200; operating temperature: -55°C ~ 150°C; equivalent: D SP127/0015.0; DR127-150-R; B82477G4153M; SRR1280-150M
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 5,03A |
| Resistance: | 0,0333Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRF1280A-150M
Case style: Rys.SRF1280A
External warehouse:
58400 pcs.
| Quantity of pcs. | 400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8905 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-08
Quantity of pcs.: 400
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 15uH |
| Current: | 5,03A |
| Resistance: | 0,0333Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 12,5x12,5x8mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols