SRF0905-100Y Bourns Inductor
Symbol Micros:
D SRF0905-100Y
Case : Rys.SRF0905
Inductor; SMD; 10uH; 1.6A; 0.08R; 30%; 0905; 9,2x6x5mm; operating temperature: -40°C~105°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0905 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 1,6A |
| Tolerance: | 30% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRF0905-100Y
Case style: Rys.SRF0905
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5269 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRF0905-100Y
Case style: Rys.SRF0905
External warehouse:
51000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4025 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-10
Quantity of pcs.: 1000
| Manufacturer: | Bourns |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0905 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 1,6A |
| Tolerance: | 30% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols