SRN4026-220M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SRN4026-022.0
Case : Rys.SRN4026
SMD power inductor; inductance: 22uH; 20%; current: 0.67A; resistance: 234mR; dimensions: 4x4x2.5mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 22uH |
| Current: | 670mA |
| Resistance: | 0,234Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 22uH |
| Current: | 670mA |
| Resistance: | 0,234Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 4x4x2.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols