SRN4026-221M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SRN4026-220.0
Case : Rys.SRN4026
SMD power inductor; inductance: 220uH; 20%; current: 0.2A; resistance: 2.76R; dimensions: 4x4x2.5mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 220uH |
| Current: | 0,2A |
| Resistance: | 2,76Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 220uH |
| Current: | 0,2A |
| Resistance: | 2,76Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 4x4x2.5mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols