SRN8040TA-330M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SRN8040-033.00
Case : Rys.SRN8040TA BRNS
SMD Power inductor; inductance: 33uH; 20%; current: 2.3A; resistance: 0.1R; dimensions: 8x8x3.7mm; operating temperature: -55°C ~ 125°C; equivalent: D DJNR8040-033.0; SRN8040-330M; NRS8040T330MJGK
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 33uH |
| Current: | 2,3A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRN8040TA-330M
Case style: Rys.SRN8040TA BRNS
External warehouse:
104000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1867 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 33uH |
| Current: | 2,3A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 8x8x3.7mm |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols