SRP1265A-3R3M Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SRP1265A-003.3
Case : Rys.SRP1265A
SMD Power inductor; inductance: 3.3uH; 20%; current: 18A; resistance: 6.8mR; dimensions: 13.5x12.5x6.2mm; operating temperature: -40°C ~ 150°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 18A |
| Resistance: | 0,0068 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRP1265A-3R3M RoHS
Case style: Rys.SRP1265A
Datasheet
In stock:
320 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,0817 | 0,7196 | 0,5950 | 0,5362 | 0,5150 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: SRP1265A-3R3M
Case style: Rys.SRP1265A
External warehouse:
1500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5150 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 18A |
| Resistance: | 0,0068 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 13.5x12.5x6.2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 150°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols