SRU1038-470Y Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D SRU1038-047.0
Case : Rys.SRU1038
SMD power inductor; inductance: 47uH; 30%; current: 1,65A; resistance: 86mR; dimensions: 10x10x3.8mm; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 47uH |
| Current: | 1,65A |
| Resistance: | 0,086 Ohm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 47uH |
| Current: | 1,65A |
| Resistance: | 0,086 Ohm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Dimensions: | 10x10x3.8mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols