RLB0912-3R3ML Bourns Choke
Symbol Micros:
D V0003.30m 0912 BRNS
Case : Rys.RLB0912
Choke; vertical mounting; THT; inductance: 3,3uH; 20%; current: 4.5A; resistance: 0.018R; dimensions: 8,7x10mm; operating temperature: -40°C ~125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 4,5A |
| Resistance: | 0,018 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: RLB0912-3R3ML
Case style: Rys.RLB0912
External warehouse:
13325 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1231 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-22
Quantity of pcs.: 200
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 4,5A |
| Resistance: | 0,018 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 8,7x10mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols