RLB0912-4R7ML Bourns Choke
Symbol Micros:
D V0004.70m 0912 BRNS
Case : Rys.RLB0912
Choke; vertical mounting; THT; inductance: 4,7uH; 20%; current: 4A; resistance: 0.022R; dimensions: 8,7x10mm; operating temperature: -40°C ~125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 4A |
| Resistance: | 0,022 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 4,7uH |
| Current: | 4A |
| Resistance: | 0,022 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 8,7x10mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols