RLB0913-101K Bourns Choke
Symbol Micros:
D V0100.00k 0913 BRNS
Case : Rys.RLB0913
Choke; vertical mounting; THT; inductance: 100uH; 10%; current: 1.2A; resistance: 0.28R; dimensions: 8,5x12,5mm; operating temperature: -40°C ~125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 100uH |
| Current: | 1,2A |
| Resistance: | 0,28 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 100uH |
| Current: | 1,2A |
| Resistance: | 0,28 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Dimensions: | 8,5x12,5mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols