RLB0712-471KL Bourns Choke
Symbol Micros:
D V0470.00k 0712 BRNS
Case : Rys.RLB0712
Choke; vertical mounting; THT; inductance: 470uH; 10%; current: 0.16A; resistance: 1.5R; dimensions: 6.7x10mm operating temperature: -40°C ~125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 470uH |
| Current: | 160mA |
| Resistance: | 1,5 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: RLB0712-471KL
Case style: Rys.RLB0712
External warehouse:
10800 pcs.
| Quantity of pcs. | 1600+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0954 |
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Vertical |
| Mounting: | THT |
| Inductance: | 470uH |
| Current: | 160mA |
| Resistance: | 1,5 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Dimensions: | 6,7x10mm |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols