VLCF4020T-220MR56 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D VLCF4020T-220MR56
Case : Rys.VLCF4020T
SMD Power inductor; inductance: 22uH; 20%; current: 0.8A; resistance: 0.431R; dimensions: 4x4x2mm; operating temperature: -40°C ~ 105°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 22uH |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,431 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: VLCF4020T-220MR56
Case style: Rys.VLCF4020T
External warehouse:
9000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1715 |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 22uH |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,431 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 4x4x2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols