VLS3012HBX-3R3M TDK Power inductor
Symbol Micros:
D VLS3012HBX-3R3M
Case : Rys.DJNR3012 TDK
SMD power inductor; inductance: 3.3uH; 20%; current: 2.37A; resistance: 0,15R; dimensions: 3x3x1,2mm; operating temperature: -40°C ~ 105°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 2,37A |
| Resistance: | 0,15 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 2,37A |
| Resistance: | 0,15 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 3x3x1.2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 105°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols