LQG15HN2N7S02D Murata Inductor
Symbol Micros:
D0402S0000.027/0.800A/0.10Rs
Case : Rys.LQG15
Inductor; SMD0402; 2.7nH; 0,3nH; 0.800A; 0.10R; 100MHz; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0402 |
| Inductance: | 2,7nH |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance: | 0,3nH |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0402 |
| Inductance: | 2,7nH |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance: | 0,3nH |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols