LQG18HN1N2S00D Murata Inductor
Symbol Micros:
D0603S0000.001/1.10A/0.10Rs
Case : Rys.LQG18
Inductor; SMD0603; 1.2nH; 0,3nH; 1.1A; 0.10R; 100MHz; operating temperature: -40°C~85°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Inductance: | 1,2nH |
| Current: | 1,1A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance: | 0,3nH |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: LQG18HN1N2S00D
Case style: Rys.LQG18
External warehouse:
12000 pcs.
| Quantity of pcs. | 8000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0263 |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Inductance: | 1,2nH |
| Current: | 1,1A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance: | 0,3nH |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols