LQM18PN2R2MFRL Murata Power inductor
Symbol Micros:
D0603S0002.20/0.750A/0.375Rm
Case : Rys.LQM18PN
-Leistungsinduktor; SMD0603; inductance: 2.2uH; 20%; current: 750mA; resistance: dimensions: 0.375R; 1MHz; operating temperature: -40°C ~ 85°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Inductance: | 2,2uH |
| Current: | 0,75A |
| Resistance: | 0,375Ohm |
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Inductance: | 2,2uH |
| Current: | 0,75A |
| Resistance: | 0,375Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 1.6x0.8x0.8mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols