B82498F3560J000 TDK Inductor
Symbol Micros:
D0805S0000.056/0.600A/0.14Rj
Case : Rys.B82498F
Inductor; SMD0805; 56nH; 5%; 0.6A; 0.14R; 200MHz; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| Inductance: | 56nH |
| Current: | 0,6A |
| Resistance: | 140 mOhm |
| Tolerance: | 5% |
| Manufacturer: | TDK |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| Inductance: | 56nH |
| Current: | 0,6A |
| Resistance: | 140 mOhm |
| Tolerance: | 5% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols