CL201212T-100K-N YAGEO Inductor
Symbol Micros:
D0805S0010.00/0.015A/1.15Rk
Case : Rys.CL2012
Inductor; SMD0805; 10uH; 10%; 0.015A; 1.15R; 2MHz; operating temperature: -25°C~85°C
Parameters
| Manufacturer: | Yageo |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,015A |
| Resistance: | 1,15 Ohm |
| Tolerance: | 10% |
Manufacturer:: CHILISIN
Manufacturer part number: CL201212T-100K-N RoHS
Case style: Rys.CL2012
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1647 | 0,0782 | 0,0440 | 0,0334 | 0,0299 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-10
Quantity of pcs.: 30000
| Manufacturer: | Yageo |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0805 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,015A |
| Resistance: | 1,15 Ohm |
| Tolerance: | 10% |
| Operating temperature (range): | -25°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols