DFE201612E-R47M=P2 Murata Power inductor
Symbol Micros:
D0806S0000.47/4.500A/0.026Rm
Case : Rys.DFE201612E
-Leistungsinduktor; SMD0806; inductance: 0.47uH; 20%; current: 4.5A; resistance: 0.026R; 1MHz; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0806 |
| Inductance: | 0,47uH |
| Current: | 4,5A |
| Resistance: | 0,062 Ohm |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: DFE201612E-R47M=P2 RoHS
Case style: Rys.DFE201612E
Datasheet
In stock:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2429 | 0,1342 | 0,0891 | 0,0745 | 0,0693 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: DFE201612E-R47M=P2
Case style: Rys.DFE201612E
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1237 |
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0806 |
| Inductance: | 0,47uH |
| Current: | 4,5A |
| Resistance: | 0,062 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 2x1.60x1.25mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols