DFE252012F-2R2M=P2 Murata Power inductor
Symbol Micros:
D1008S0002.20/3.300A/0.082Rm A
Case : Rys.DFE252012F
Power inductor; SMD1008; inductance: 2.2uH; 20%; current: 3.3A; resistance: 0.082R; Automotive; AEC-Q200; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1008 |
| Inductance: | 2,2uH |
| Current: | 3,3A |
| Resistance: | 0,082 Ohm |
Item in delivery
Estimated date:
2026-06-19
Quantity of pcs.: 3000
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1008 |
| Inductance: | 2,2uH |
| Current: | 3,3A |
| Resistance: | 0,082 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 2,5x2x1,2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols