MLP2520S100MT0S1 TDK Power inductor
Symbol Micros:
D1008S0010.00/0.700A/0.280Rm
Case : Rys. MLP2520
Power inductor; SMD1008; inductance: 10uH; 20%; current: 0.7A; resistance: 0.28R; 2MHz; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1008 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,7A |
| Resistance: | 0,28 Ohm |
| Manufacturer: | TDK |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1008 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,7A |
| Resistance: | 0,28 Ohm |
| Tolerance [%]: | 20% |
| Dimensions: | 2,5x2x1mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols