LQH32PN3R3NN0L Murata Power inductor
Symbol Micros:
D1210S0003.30/1.250A/0.12Rn
Case : Rys.LQH32PN
-Leistungsinduktor; SMD1210; inductance: 3.3uH; 30%; current: 1.25A; resistance: 144mR; 1MHz; operating temperature: -40°C ~ 85°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1210 |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 1,25A |
| Resistance: | 144mOhm |
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1210 |
| Inductance: | 3,3uH |
| Current: | 1,25A |
| Resistance: | 144mOhm |
| Tolerance [%]: | 30% |
| Dimensions: | 3.2x2.5x2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols