CM453232-1R0KL Bourns Power inductor
Symbol Micros:
D1812S0001.00/0.450A/0.50Rk
Case : Rys.CM453232
-Leistungsinduktor; SMD1812; inductance: 1uH; 10%; current: 0.45A; resistance: 0.5R; 7,96MHz; operating temperature: -40°C ~ 125°C
Parameters
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1812 |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 450mA |
| Resistance: | 0,5 Ohm |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: CM453232-1R0KL
Case style: Rys.CM453232
External warehouse:
3000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1483 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: CM453232-1R0KL
Case style: Rys.CM453232
External warehouse:
1600 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1404 |
Manufacturer:: Bourns
Manufacturer part number: CM453232-1R0KL
Case style: Rys.CM453232
External warehouse:
18500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0847 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-07
Quantity of pcs.: 500
| Manufacturer: | Bourns |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1812 |
| Inductance: | 1uH |
| Current: | 450mA |
| Resistance: | 0,5 Ohm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Dimensions: | 4x3.2x3.2mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols